Co to jest Krajowy Rejestr Sądowy KRS?

Informacje o Krajowym Rejestrze Sądowym

 

Krajowy Rejestr Sądowy jest ogólnokrajową, informatyczną bazą danych składającą się z trzech osobnych rejestrów:

  • rejestru przedsiębiorców,
  • rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  • rejestru dłużników niewypłacalnych.


Krajowy Rejestr Sądowy został utworzony w oparciu o ustawę z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz.U. z 2001 Nr 17, poz. 209 z późniejszymi zmianami) i działa od dnia 1 stycznia 2001 r. Zadaniem Krajowego Rejestru Sądowego jest powszechne udostępnienie szybkiej i niezawodnej informacji o statusie prawnym zarejestrowanego podmiotu (Centralna Informacja KRS), najważniejszych elementach jego sytuacji finansowej oraz sposobie jego reprezentowania. Ponadto Krajowy Rejestr Sądowy zawiera inne, istotne dla obrotu gospodarczego, dane o przedsiębiorcy, w tym miedzy innymi:

  • informacje o zaległościach podatkowych i celnych,
  • zaległościach wobec ZUS,
  • wierzycielach i wysokościach niespłaconych wierzytelności.

Rejestr Dłużników Niewypłacalnych (RDN) stanowi dodatkowe źródło wiedzy o zadłużonych osobach fizycznych, z którymi prowadzenie wspólnych interesów może się wiązać z podwyższonym ryzykiem.

Krajowy Rejestr Sądowy jest jawny

Dla każdego podmiotu wpisanego do KRS sądy prowadzą odrębne akta rejestrowe (w postaci papierowej), które obejmują w szczególności dokumenty potwierdzające informacje wpisane do rejestru, a także wzory podpisów osób upoważnionych do reprezentowania podmiotu. Każdy zainteresowany może w siedzibie właściwego sądu, bez ograniczeń przeglądać akta rejestrowe podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców i akta rejestrowe innych podmiotów, po uzyskaniu wymaganych zezwoleń. Przewodnik po formach prawnych podlegających wpisowi do KRS

 

Chcąc otrzymać jakikolwiek dokument z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS)

np.: Odpis z KRS, zaświadczenie, wyciąg, fotokopię akt, sprawozdania finansowe lub inne dokumenty KRS

lub Rejestru Dłużników Niewypłacalnych (RDN)

np.: Zaświadczenie z RDN, odpis z RDN
Możesz udać się pod adres sądu prowadzącego Centralną Informację Krajowego Rejestru Sądowego, lub możesz skorzystać z niżej podanych linków, aby zamówić dowolny dokument KRS lub RDN poprzez internet. Usługa KRS online.

Zamawiając poprzez niżej podane linki, nie potrzebujesz posiadać konta e-puap, profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego.

wszystkie oddziały krajowego rejestru sądowego w kraju
wypełnij formularz zamówienia
opłać zamówienie
zapoznaj sięz regulaminem eKRS.pl


Zamówione dokumenty możesz otrzymać poprzez e-mail, listem lub kurierem.

  Jeżeli potrzebujesz odpisu z KRS w języku obcym, skorzystaj z tego linku. (Możliwe również pozyskanie apostille lub legalizacji)

 

  Jeżeli potrzebujesz odpisu z KRS wraz z apostille lub legalizacją, skorzystaj z tego linku. (Możliwe również tłumaczenie odpisu KRS)

Tylko oryginalne dokumenty z Krajowego Rejestru Karnego wydawane przez Ministerstwo Sprawiedliwości



Wybierz dokument KRS który Cię interesuje a następnie zamów go Online

Elektroniczny dostęp do Krajowego Rejestru Sądowyego- eKRS

Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego
Odpis jest najczęściej zamawianym dokumentem KRS ukazującym stan obecny danego podmiotu Odpis pełny zawiera treść wszystkich wpisów w rejestrze pod danym numerem KRS, dokonanych od chwili pierwszego wpisu (powstania podmiotu), z wyjątkiem wpisów nie podlegających ujawnieniu. Odpis aktualny zawiera aktualną treść wpisów (dane obecne) w rejestrze pod danym numerem KRS
CI KRS-COD CYKL

Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego zamówienie cykliczne/stałe

Wniosek o wydanie odpisu aktualnego / pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego zamówienie cykliczne/stałe
Odpisy cykliczne to usługa wprowadzona z myślą o osobach i/lub podmiotach które często potrzebują odpisu z KRS (np. kilka razy w roku). W obrocie gospodarczym przyjęła się praktyka iż odpis z KRS nie powinien być starszy niż 3 miesiące. Jeżeli potrzebujesz co jakiś czas nowego odpisu z KRS to skorzystaj z tej opcji i pobierz odpis cykliczny.
Wniosek o podanie numeru w Krajowym Rejestrze Sądowym
W odpowiedzi na ten wniosek otrzymasz informację pod jakim numerem KRS znajduje się dany podmiot
Wniosek o wydanie wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego
Odpis z KRS składa się z 6-ciu działów, każdy z działów możesz pobrać osobno (jeżeli nie potrzebujesz całego odpisu). Dokument z wybranymi działami z odpisu nazywa się wyciągiem. Jeżeli chcesz zobaczyć co zawiera poszczególny dział kliknij tutaj.
Wniosek o wydanie zaświadczenia o wykreśleniu podmiotu z KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt wykreślenia podmiotu z KRS. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do KRS
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot nie jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego. Jeżeli podmiot istnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym dokument zawierał będzie stosowną informację.

OPP - Organizacja Pożytku Publicznego

CI KRS-CZ-OPP

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot wpisany do KRS jest Organizacją Pożytku Publicznego

Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot wpisany do KRS jest Organizacją Pożytku Publicznego
Jest to dokument potwierdzający fakt iż podmiot wpisany do Krajowego Rejestru Sadowego jest Organizacja Pożytku Publicznego. Status OPP może uzyskać organizacja pozarządowa (z wyjątkiem partii politycznych, związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz samorządów zawodowych), jak równie¿ spółka kapitałowa powołana w celu nie związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej, jeżeli prowadzi działalność w obszarach tzw. pożytku publicznego, które zostały określone ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Rejestr Dłużników Niewypłacalnych

Wniosek o wydanie odpisu z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych
Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot nie jest wpisany do RDN
Jeżeli podmiot nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.
Wniosek o wydanie zaświadczenia, że podmiot jest wpisany do RDN
Jeżeli podmiot jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, dokument zawierał będzie stosowną informację. Rejestr Dłużników Niewypłacalnych ma na celu zapewnienie pewnego, szybkiego i aktualnego dostępu do informacji istotnych z punktu widzenia obrotu gospodarczego, a więc do rzetelnych informacji dotyczących wypłacalności (a co za tym idzie wiarygodności) potencjalnych kontrahentów. Weryfikacja w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka podejmowania współpracy z niesolidnymi lub nieuczciwymi kontrahentami.

Dokumenty z Rejestru Handlowego typu A, B, C i Rejestru Przedsiębiorstw Państwowych RPP

Odpis z RHB
Rejestr handlowy - rejestr publiczny w sądach rejestrowych prowadzony od dnia 07 lutego 1919 do 01 stycznia 2001. Obecnie następcą Rejestru Handlowego jest Krajowy Rejestr Sądowy. W RHB zawarte były dane o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością i spółkach akcyjnych.
Odpis z RHA
Rejestr handlowy - rejestr publiczny w sądach rejestrowych prowadzony od dnia 07 lutego 1919 do 01 stycznia 2001. Obecnie następcą Rejestru Handlowego jest Krajowy Rejestr Sądowy. W RHA wpisywane były spółki jawne i komandytowe.
Odpis z RHC
Rejestr handlowy - rejestr publiczny w sądach rejestrowych prowadzony od dnia 07 lutego 1919 do 01 stycznia 2001. Obecnie następcą Rejestru Handlowego jest Krajowy Rejestr Sądowy. W RHC wpisywane były spółki kapitałowe z udziałem zagranicznym.

Fotokopie akt i dokumentów z Krajowego Rejestru Sądowego

Dostęp do całych akt danego pomiotu to pełna informacja o danej firmie.
Tutaj możesz otrzymać wszystkie dokumenty jakie kiedykolwiek zostały zgromadzone w sądzie KRS - akty założycielskie, sprawozdania finansowe, uchwały, akty notarialne, dane adresowe zarządu, i wiele innych istotnych informacji. To pełne dane o danym podmiocie.
Jeżeli nie potrzebujesz całych akt z Krajowego Rejestru Sadowego oraz nie interesują Cię same sprawozdania finansowe to ta usługa powinna być właśnie dla Ciebie. Wskaż jakie dokumenty cię interesują a my wykonamy dla Ciebie fotokopię. Usługa dotyczy jednego dokumentu - jedno zamówienie to jeden dokument.
Dostęp do całych akt danego pomiotu to pełna informacja o danej firmie.
Tutaj możesz otrzymać wszystkie dokumenty jakie kiedykolwiek zostały zgromadzone w sądzie rejestrowym w Rejestrze Handlowym - akty założycielskie, sprawozdania finansowe, uchwały, akty notarialne, dane adresowe zarządu, i wiele innych istotnych informacji. To pełne dane o danym podmiocie. Więcej na temat Rejestru Handlowego znajdziesz tutaj.